Litenčice 188, 768 13 info@ovocnaskolka.eu
O nás

O nás

Hospodaříme v malebné oblasti Chřibských vrchů, v Litenčicích na Kroměřížsku, ve Zlínském kraji. Zabýváme se pěstováním školkařských výpěstků běžně dostupných druhů jádrovin, peckovin a bobulovin, ale také netradičních druhů. Nadmořská výška kolísající kolem 500 metrů, těžká jílovitá půda a drsnější podnebí jsou předpokladem velmi odolných ovocných dřevin. Základem je dobrá půda a zdravý množitelský materiál. Proto hnojíme koňským, kravským hnojem a jejich granulovanými alternativami, humáty apod. Používáme certifikovaný a viru-prostý výchozí materiál (ROUBY, PODNOŽE). V bezprostředním okolí firmy jsou sady slivoní, které jsou pěstovány v režimu integrované ovoce s certifikátem SISPO (více na: https://oums.cz/cz/pro-spotrebitele nebo www.sispo.cz). Višně, meruňky a jabloně máme nyní v přechodném období do BIO kvality (od roku 2023 jsme členy Svazu ProBio). Přednostně při pěstování ovoce i ve školkách využíváme biologické prostředky. Opylení nám zajišťují včely a čmeláci. Krajina Chřibů nabízí možnost regenerace v přírodě s ubytováním u nás ve dvoulůžkových, zcela nových pokojích. nabízíme exkurze pro mateřské školky, školy v rámci projektových dní a také pro různé zájmové skupiny (zahrádkáře a zájemce z řad třetího věku).

Připravujeme kolekce ovocných odrůd k výsadbám do stromořadí, alejí a ovocných sadů se skladbou určenou přímo pro stanoviště a požadavky zákazníků.

Jsme hrdými členy Školkařského svazu a také členy OUMS ČR, OUČR, ZUČR, Svazu ProBio, MAS Hříběcí Hory a AK ČR.

V roce 2023 jsme využili spolufinancování EU a to v sektoru zemědělství (MZe) – v operačním programu Leader – na modernizaci technického vybavení – na zefektivnění rostlinné výroby, zvýšení produktivity práce a obnovu technického vybavení. Projekt byl podpořen z 9. výzvy PRV Místní akční skupiny Hříběcí hory, z.s.