Litenčice 188, 768 13 info@ovocnaskolka.eu
O nás

O nás

Hospodaříme v malebné oblasti Chřibských vrchů, v Litenčicích na Kroměřížsku, ve Zlínském kraji. Zabýváme se výrobou školkařských výpěstků zejména běžně dostupných druhů. Nadmořská výška kolísající kolem 500 metrů, těžká jílovitá půda a drsnější podnebí vedou ke zrodu velmi odolných ovocných dřevin. Základem je dobrá půda a proto hnojíme organickou hmotou a dále zdravý materiál. Proto používáme certifikovaný a viruprostý výchozí materiál (ROUBY, PODNOŽE). Doplněním portfolia firmy jsou sady slivoní, višní, jabloní, hrušní a meruněk. V sadech máme včelky, které nám pomáhají s opylením. Nově nabízíme také ubytování ve dvoulůžkových pokojích a také pronájem školícího sálu. V budoucnu bychom rádi pořádali vzdělávací akce s možností praktické ukázky v sadech i ve školkách.

V Ovocné školce Litenčice se specializujeme na prodej ovocných stromků a ovocných keřů. Pro zkvalitnění prodeje ovocných dřevin a keřů jsme pro Vás otevřeli maloprodej ve stínovišti. Abychom zajistili našim zákazníkům co nejlepší kvalitu výpěstků během vegetačního období, prostokořenné výpěstky jsou uloženy v chladící klimatizované hale. Naše školky jsou v oblasti s ochranou spodních vod a proto využíváme mechanizaci před chemií.

Jsme členy školkařského svazu OUMS ČR.

Kolem areálu se nachází naše produkční sady v režimu SISPO, který je v souladu s přírodou, chemií šetříme a primárně využíváme Bioagens a biologickou ochranu. Jsme členy Ovocnářské unie České republiky. V rámci výzkumu spolupracujeme s Mendelu Brno, Vukoz Průhonice, VŠÚO Holovousy.

Napsali o nás

Výsadba dřevin v Jesenci:

https://www.sazimestromy.cz/cs/akce/zobraz/755